2004 http://prescholl.talif.sch.ir - All Rights Reserved
 
 
 
 

  اخبار  

باشناسایی مناطق دارای ضریب محرومیت بالای 7 ؛ تلاش می کنیم این مناطق راتحت پوشش پیش دبستانی ببریم
93/05/06
معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه امسال از نظر کمی به دنبال توسعه دوره پیش‌دبستانی و افزایش آمار تحت پوشش نوآموزان این دوره هستیم افزود باشناسایی مناطق دارای ضریب محرومیت بالای 7 ؛ تلاش می کنیم این مناطق راتحت پوشش پیش دبستانی ببریم.
،معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال از نظر کمی به دنبال توسعه دوره پیش‌دبستانی و افزایش آمار تحت پوشش نوآموزان این دوره از طریق گسترش خدمات مراکز غیردولتی پیش‌دبستانی هستیم، گفت: در مناطق خاص از جمله محروم، مرزی و دو زبانه آموزش و پرورش با مدیریتی دولتی و با مشارکت مردم نوآموزان را پوشش خواهد داد.
محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: امسال از نظر کیفی نیز به دنبال غنای برنامه‌های آموزشی پیش از دبستان هستیم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، بر ضرورت تحقق مدیریت یکپارچه در دوره پیش دبستان براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و اساسنامه دوره پیش دبستان مصوب شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: سعی خواهیم کرد در سطح کشور موسساتی که خدمات آموزش پیش دبستان ارائه می‌کنند، هم از نظر صدور مجوز و هم از نظر تهیه و ارائه محتوا با مدیریت آموزش و پرورش اداره شوند.
دیمه‌ور افزود: برابر قانون همه این مراکز باید از وزارتخانه مجوز داشته باشند و محتوای آنها باید مورد تایید ما باشد. در تلاش هستیم با همکارانمان در بهزیستی به یک تفاهم و تعامل مشترک دست یابیم و به یک مدل مشترک برای اعمال قانون و بهبود کیفیت خدمات مراکز دست یابیم.
وی با بیان اینکه اکنون مناطق را که ضریب محرومیت بالای 7 دارند را شناسایی و آمار جمعیتی‌شان را استخراج کردیم گفت: در مرحله اول شاید همه این مناطق را نتوانستیم تحت پوشش قرار دهیم اما سعی می‌کنیم تعداد قابل توجهی از نوآموزان این مناطق را از مهرماه امسال در مقطع پیش‌دبستان تحت پوشش ببریم.
دیمه‌ور افزود: اکنون مشغول جمع‌آوری آمار و اطلاعات کامل هستیم.
منبع: روابط عمومی معاونت ابتدایی وزارت آموزش وپرورش

بازگشت